PrimAX... RED

Kompaktowe wymiary Innowacyjny system odblokowywania

Pompy Biral serii PrimAX to sterowane elektronicznie solidne i sprawdzone w praktyce, małe pompy obiegowe przeznaczone do gospodarstw domowych, budynków komunalnych oraz zastosowań przemysłowych.

Do ich budowy zastosowano niezwykle trwałe materiały – łożyska i wałek pompy wykonano z ceramiki technicznej, natomiast całość została zamknięta w obudowie ze stali nierdzewnej. Posiadają również szereg wbudowanych zabezpieczeń, m.in. zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz zabezpieczenie przed niskim napięciem w sieci (pompa wyłączy się i wróci do pracy po stwierdzeniu właściwych parametrów zasilania).

Charakteryzują się cichą pracą, niewielkim poborem energii oraz niezawodnością działania przez długie lata. Ponadto typoszereg pomp serii PrimAX wyróżnia proste i intuicyjne sterowanie, użytkownik w łatwy sposób może przechodzić z ciśnienia proporcjonalnego na ciśnienie stałe lub na stałe obroty.

Materiały do pobrania:

Zastosowanie Ciepłownictwo - Ogrzewanie

Produkowane w szwajcarskiej fabryce Biral pompy oznaczone są etykietą“Swiss made”, aby producent mógł sygnować swoje produkty tym znakiem musi spełnić szereg rygorystycznych warunków, m.in. każda pompa Biral przed wysyłką przechodzi w fabryce indywidualną kontrolę jakości. Daje to pewność, że klient zawsze otrzymuje wysokiej jakości sprawdzony wyrób.

  • Pompa uruchamia się z wysokim momentem rozruchowym i dysponuje wewnętrznym programem odblokowującym, dzięki czemu zapewnia łatwy start po dłuższym postoju.
  • Samoczynne odpowietrzanie pompy oraz natychmiastowe smarowanie łożysk zapewnia innowacyjne doprowadzenie wody do komory wirnika poprzez otwory w wale pompy,
  • Odporność magnetyczna wykonanych z ceramiki technicznej wałka oraz łożysk pompy redukuje ryzyko zablokowania pompy przez drobinki metali i zapewnia niezawodność i pewność działania
  • Pompa idealnie sprawdza się w instalacjach grawitacyjnych oraz jako pompa ładująca dzięki możliwości ustawienia na pompie charakterystyki stałych obrotów (3 prędkości do wyboru),
  • Pompa posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem i zabezpieczenie przed niskim napięciem (pompa się wyłączy i wróci do pracy po stwierdzeniu właściwych parametrów zasilania)
  • Niskie zużycie energii elektrycznej już od 2 W, dzięki zastosowaniu silnika z magnesem trwałym,
  • Wyświetlacz zużycia energii elektrycznej.
  • Osłona termoizolacyjna w standardzie

Grzejniki, ogrzewanie podłogowe i systemy solarne od domów rodzinnych po obiekty przemysłowe.

csm 961962 436dcf868c

Nowe pompy PrimAX cechuje jednolita filozofia sterowania firmy Biral, zastosowana również w większych pompach ModulA i VariA. Pobnie jak jej siostrzane pompy, gwarantuje maksymalną łatwość obsługi: obsługa odbywa się za pomocą kilku naciśnięć na przejrzystej i intuicyjnej klawiaturze dotykowej. Podświetlany wyświetlacz PrimAX dostarcza informacji o najważniejszych ustawieniach pompy, stanie pracy oraz bieżącym natężeniu przepływu. Poznasz sterownie jedną pompą, będziesz mógł sterować całą rodziną pomp Biral w taki sam sposób.

Sterowanie PrimAX